Ευρωπαϊκό – Μπλεντ: “Χάλκινοι” οι Παπακωνσταντίνου-Γκαϊδατζής στο διπλό σκιφ ελ. βαρών

Δεύτερο διαδοχικό μετάλλιο για τα Ελληνικά κουπιά στο Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα κωπηλασίας στο Μπλεντ της Σλοβενίας, καθώς οι Πέτρος Γκαϊδατζής και Αντώνης Παπακωνσταντίνου έφτασαν στην 3η θέση στο διπλό σκιφ ελαφρών βαρών, και κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο.

Με επίδοση 06:15.99, οι δύο Έλληνες πρωταθλητές της κωπηλασίας ολοκλήρωσαν με επιτυχία τις προσπάθειές τους στην 3η θέση της κούρσας, έχοντας μπροστά τους Ελβετούς (06:13.81) και Ιταλούς (06:15.06), που πήραν το χρυσό και το ασημένιο μετάλλιο αντίστοιχα.

Νωρίτερα, το ασημένιο μετάλλιο για την Ελληνική ομάδα κατέκτησαν οι Κοντού και Φίτσιου, στο αντίστοιχο διπλό σκιφ ελαφρών βαρών των γυναικών, κάνοντας το πρώτο βήμα των επιτυχιών.